Բարի գալուստ «Հայաստանի տուրիստական ծառայություններ մատուցողների միություն» հասարակական կազմակերպության («Տուրմիություն») պաշտոնական կայք
Հայաստանի Զբոսաշրջության ոլորտի հարգարժան ներկայացուցիչներ, կայքի սիրելի հյուրեր
Ազատ գործունեությունը յուրաքանչյուր քաղաքացու սահմանադրական իրավունքն է, իսկ զբոսաշրջության ոլորտի ներկայացուցիրների համար նաև պատվավոր պատասխանատվություն։
«Հայաստանի տուրիստական ծառայություններ մատուցողների միություն» հասարակական կազմակերպության գործուներությունը միտված է զբոսաշրջության ոլորտի ապագայի ձևավորմանը։
Կարևորելով ազատ տնտեսական գործունեության հնարավորությունը՝ նպատակ ունենք խթանել առողջ մրցակցությունը, պաշտպանել բոլոր շահագրգիռ կողմերի իրավունքները և պատշաճ իրականացնել զբոսավարների, ուղեկցողների, վարորդների և ոլորտի այլ ներկայացուցիչների որակավորումը։
Հայաստանի տուրիստական ծառայություններ մատուցողների միությունը կտրականապես դեմ է ցանկացած տնտեսավարողի ապօրինի գործունեության, մենաշնորհների, պետական և այլ հովանավորչության։ Մեր գործունեությունն ուղղված է անհավասար մրցակցության փորձերի, կոռուպցիոն ցանկացած դրսևորումների, դիլետանտության և կոմֆորմիզմի դեմ։
Մենք պայքարում ենք հանուն անհատ զբոսավարների, վարորդների և ուղեկցորդների, մանր և միջին ձեռնարկությունների ազատ և անկաշկանդ գործունեության, որակյալ ծառայությունների, ազգային և հայրենասիրական արժեքների պահպանության։
Եւ մեր գործունեության, մեր պայքարի արդյունավետության համար կոչ ենք անում միանալ բոլոր զբոսավարներին, ուղեկցորդներին, վարորդներին, ոլորտի բոլոր ներկայացուցիչներին, քանի որ այս պայքարը հենց մեզ՝ բոլորիս իրավունքների պաշտպանության համար է։
Միասին մենք կարող ենք ստեղծել բարենպաստ պայմաններ զբոսաշրջության ոլորտի անկաշկանդ զարգացման, որակյալ և մատչելի ուսուցման ու որակավորման համար։ Միասին փորձենք կանխարգելել մարտահրավերները, որոնք ազդում են ինչպես առկա, այնպես էլ ապագա խնդիրների վրա։